• +38 (073) 484 78 87
  • Безкоштовно по Україні
Navbar

Що таке PVD, DLC і IP покриття годинників

11.07.2018
Що таке PVD, DLC і IP покриття годинників

В годинниковій справі найбільш поширеними покриттями корпусів годинників і браслетів є PVD, DLC і IP покриття. При виборі годинника покупці часто стикаються з цією характеристикою товару, але не всі розуміють смислове навантаження цих понять. Отже, розглянемо детальніше кожне з них.

В процесі нанесення PVD покриття (Physical vapor deposition) використовуються декілька способів напилення шляхом конденсації пару, що наноситься на матеріал – титан або цирконій. Цей процес виконується в вакуумі за температури 150-500°С.

Етапи нанесення PVD покриття:

- в вакуумі створюється пар з частинок речовини, яка слугує напиленням;

- відбувається зіткнення молекул металу в вакуумі;

- цей пар з PVD-металу конденсується на корпусі годинника, створюючи плівку товщиною всього до 5 мікрон.

Ключовий момент: процес нанесення PVD покриття не має на увазі ніяких хімічних реакцій.

Після нанесення PVD корпус годинника не потребує додаткової обробки. Покриття не має мікротріщин, виріб набуває глибокого матового кольору без відблисків.

Поверхня годинників з PVD покриттям більш стійка до механічних пошкоджень ззовні, до стирання і подряпин, ніж у годинників без покриття. Цей вид покриття чудово захищає метал від появи іржі, що особливо важливо для дайверів. Завдяки PVD покриттю, годинники зберігають свій початковий вигляд протягом як мінімум 10-15 років.

На сьогоднішній день цей спосіб покриття отримав широке застосування не тільки в годинниковій справі, але і в інших важливих сферах: диски автомобілів, вогнепальна і холодна зброя, медичні інструменти, деякі прибори космічної галузі.

Переваги PVD покриття очевидні – значно збільшується надійність і термін роботи годинника. В салонах «Шатель» представлений широкий асортимент годинників з чорним, рожевим, жовтим, синім, сірим і бронзовим PVD покриттям.

 

DLC (Diamond-like-carbon) – один з найкращих різновидів покриття. В перекладі з англійської означає «Вуглець з алмазними властивостями». DLC наноситься на метал вакуумним конденсатором, але на відміну від класичного чорного PVD, основою якого є оксид хрому або карбід титану, в DLC поверхню металу захищає особлива плівка з вуглецю, по характеристикам міцності рівна до свого найближчого родича — алмазу. У підсумку виходить годинниковий корпус, стійкий до найсильніших механічних пошкоджень. Вуглецеве покриття з алмазними властивостями також забезпечує підвищенний опір впливу електрики і хімічних речовин.

Цікавий факт: якщо на нержавіючий метал навіть середньої якості наноситься DLC покриття, то термін його придатності збільшується від одного тижня до 85 років!

В асортименті всіх швейцарських годинникових брендів, представлених в салонах «Шатель» є годинники з DLC покриттям.

 

Третій поширений вид покриття годинників – IP покриття. Це різновид розглянутого вище PVD покриття. В процесі нанесення IP покриття на корпуси і браслети годинників застосовується титан або його сплави. На метал направляється потік іонів матеріалу, в результаті чого на корпусі і браслеті годинника виникає IP шар товщиною всього в 1-2 мікрони. Між двома матеріалами – нержавіючою сталлю і іонами титану/титанового сплаву утворюється гіпоалергенний прошарок.

Таке покриття також забезпечує надійний захист від зовнішніх механічних пошкоджень. В цілому PVD і IP покриття по терміну придатності ідентичні.

Очевидно, наручні годинники з PVD і DLC покриттям корпусів і браслетів виглядають ефектно. Однак ми можемо запропонувати також швейцарські годинники з золотим корпусом, з білого золота, дивовижні моделі з рожевого золота і 18-каратного золота, а також годинники з титановим корпусом.