Цікаві факти про годинник
Кварцові годинники більш точні, ніж механічні
У 1657 році голландський винахідник Християн Гюйгенс вперше в історії зібрав механічний годинник. Але патент на них він отримав лише в 1675-му році. Добова похибка ходу годинника не перевищувала 10 секунд. А ось перші кварцові годинники, тобто годинник на батарейці, були випущені в 1957 році американською компанією Hamilton. У кожного виду є свої переваги і недоліки. Але якщо говорити про точність, кварц впевнено випереджає механіку. Похибка ходу кварцового годинника - від 5 до 15-20 секунд в місяць, а механічних - від мінус 20 до плюс 40 секунд на добу. Але цей факт прямо залежить від конкретного виробника і якості механізму.
"Щасливий час"
У годинниках, викладених на вітринах магазинів, часто час встановлюється так, щоб розташування стрілок на циферблаті нагадувало посмішку. Наприклад, десять годин і десять хвилин. Такий «смайлик» викликає у покупців підсвідому симпатію. Маркетологи називають цей прийом happy time, або «щасливий час».
Сьогодні в світі виробляється більше 1 млрд годинників на рік
Лідер світового годинного ринку - Японія: на частку її виробництва припадає 60% продажів. У преміальному сегменті знаходиться Швейцарія: вироби її фірм найдорожчі. Кількість проданих годинників на рік досягає мільярда. А це говорить про те, що у багатьох з нас в особистій колекції не одна і не дві пари годинників, а куди більше - на всі випадки життя.
Створення автопідзаводу
Багато хто знає про те, як влаштований автопідзавод в годинниках: пружина механізму зводиться від рухів руки власника годинника. Коливання кисті змушує працювати ротор, він і оживляє пружину. Але не всі знайомі з ім'ям винахідника даного пристрою. Авраам-Луї Перреле (Abraham-Louis Perrelet) був автором першого механізму з автопідзаводом. Він же і є засновником бренду Perrelet.
Збірка вручну
Наручні годинники швейцарських брендів від початку і до кінця збираються вручну. Іноді над складанням і налаштуванням працює один майстер. А іноді на весь процес задіяна ціла команда, що досягає 20-ти чоловік.
Перша реклама
Перша комерційна реклама створена в історії людства була присвячена годиннику. Саме годинник рекламувався в першому відеоролику, коли-небудь знятому. Правда реклама полягала лише в тому, що годинник просто йшов протягом хвилини.
Кіану Рівз і ORIS
Багато хто дивився фільм «Костянтин», де в головній ролі знімається відомий актор Кіану Рівз. Але не багато хто міг помітити, що протягом усього фільму його зап'ясток прикрашав годинник ORIS Modern Classic.