• +38 (073) 484 78 87
  • Безкоштовно по Україні
Navbar

Годинники з фазами Місяця

04.05.2020
Годинники з фазами Місяця

 

Історія створення першого годинника з функцією фаз Місяця і найцікавіші екземпляри доступні в наших магазинах.

Місяць - єдиний астрономічний об'єкт, за яким можна спостерігати без будь-якого спеціального інструменту.

Єдина згадка, яка збереглася про перший годинник з фазами Місяця належить італійському вченому і годинникарю Джованні де Донді. Після вивчення його записів, вчені прийшли до висновку, що перший годинник з фазами Місяця був виготовлений в період з 1348 по 1364 роки.

Годинники з фазами МісяцяДжованні де Донді сконструював складний механічний пристрій. Привід місячного циферблата здійснювався колесом з нерівномірно розподіленими зубцями. Завдяки цьому враховувалася нерівномірність руху Місяця по орбіті, адже як відомо, місячна орбіта НЕ кругова, а еліптична.

Однак реалізувати використану Донді конструкцію в звичайному годиннику було накладно. Тому в переважній більшості застосовується спрощена схема приводу на основі колеса з 59 зубцями. У такій конструкції тривалість місячного циклу становить 29,5 днів.

Згодом індикатор фаз Місяця втратив своє практичне значення. Але він як і раніше зберіг одну, дуже важливу функцію - радувати погляд свого власника.

Безсумнівно, годинники з фазами Місяця виглядають красивіше, а очевидний зв'язок з найдавнішими традиціями годинникової справи надає їм солідності.

На сьогоднішній день фантазія годинникарів не обмежена, і в світі є багато різних варіацій виконання цієї функції. Давайте подивимося ближче ...

 

ЛУНА ПРОСТА

Гранично лаконічний, сріблястий або золотавий місячний диск на тлі зоряного неба, як в годиннику EDOX Les Vauberts La Grande Lune

Годинники з фазами Місяця. Луна проста.ЛУНА НА ПІВНОЧІ І НА ПІВДНІ

На Північній і Південній півкулях еволюція фази Місяця відбувається по різному. Годинникарі лише недавно приділили увагу цьому астрономічному факту. Одними з перших на це зреагували майстри фірми Auguste Reymond. У колекції Magellan, присвяченій мореплавцю Фернану Магеллану, ця функція має особливо цікавий вигляд.

Годинники з фазами Місяця. Луна на Півночі і Півдні

ЛУНА ІНКРУСТОВАНА

Часто годинникарі надають місячномудиску вишуканості завдяки використанню перламутру. Так, наприклад, в годиннику Emile Chouriet Moon Phase Місяць рухається по внутрішньому колу всього циферблату, ховаючись і знову з'являючись за ще одним диском з логотипом бренду.

Годинники з фазами Місяця. Луна реалистичная.

ЛУНА РЕАЛІСТИЧНА

Місяць в нічному небі приголомшує, тому годинникарі іноді відтворюють рельєф і кратери. Як на годиннику ORIS Grande Lune.

Жіночі годинники з фазами Місяця

ЛУНА УНІКАЛЬНА

А ось деякі часові бренди, такі як Auguste Reymond і зовсім мають свій унікальний, запатентований дизайн місячного диску. У моделях Cotton Club Місяць рухається навколо точно відтвореної копії земної кулі.

Унікальні годинники з фазами Місяця

А котрий годинник з індикацією фаз Місяця оберете Ви?